nowaelewacja

NOWA ELEWACJA - twoim wizerunkiem w oczach innych

Charakterystyka firmy

2013.12.01

OCIEPLANIE

Obowiązek sporządzenia charakterystyki energetycznej dla wybudowanego domu oraz względy ekonomiczne coraz częściej skłaniają nas do szukania rozwiązań poprawiających komfort cieplny w naszych domach. Dobrze wykonana izolacja ścian i dachu to zmniejszenie strat ciepła o ok. 25%-30%.

Decydując się na termoizolację istotne jest zarówno wybranie odpowiednich materiałów, jak i właściwie wykonane docieplenie budynku. Dobry materiał izolacyjny powinien mieć mały współczynnik przewodzenia ciepła (lambda na poziomie 0,03-0,04) oraz niską paroprzepuszczalność – zapobiegającą kondensacji pary wodnej. Cechy te odnajdziemy m.in. w spienionym i sprasowanym polistyrenie nazwanym popularnie styropianem. Jest on całkowicie odporny na wilgoć - pozwala to skutecznie ocieplić dom bez zwiększonego ryzyka zawilgocenia ścian.

Nasza Firma stosuje materiały systemowe najlepszych producentów tj. CAPAROL, QuickMIX, STO itp. Nigdy nie mieszamy systemów ze sobą dając tym samym gwarację najwyższej jakości.

Termoizolacja to prosty i niedrogi sposób na uczynienie domu bardziej energooszczędnym. Wybierając rozwiązania energooszczędne wpływamy nie tylko na komfort cieplny i oszczędność w eksploatacji naszego domu, ale również na podniesienie wartości samego budynku – co pozwoli nam uzyskać wyższą cenę,  jeśli zdecydujemy się w przyszłości na jego sprzedaż.